Sıkça Sorulan Sorular
Kargo Ücreti Fiyata Dahil mi?

Satınalma Sayasında Kargoyu seçtiğinizde sepetinize kargo ücreti yansıtılacaktır.

Kargo işlemini kim yapıyor?

Kargolama işlemi bize bildirdiğiniz adrese bizim tarafımızdan yapılmaktadır. Dolayısıyla bir kargo şirketiyle anlaşma yapmanız ve kargolama, paketleme gibi işlemlerle uğraşmanıza gerek olmamaktadır.

3D Secure ile n11.com'da nasıl alışveriş yapılır?

ustuneyok.com'dan yapacağınız alışverişlerde, kredi kartınızın bağlı olduğu banka bu sistemi destekliyorsa ödeme sayfasında 3D Secure seçerek ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

3D Secure neden güvenlidir?

3D Secure sistemiyle yapılan alışverişin geçerli sayılabilmesi için; kart sahibinin, yapılan işlemi, banka tarafından kendine verilen sms şifresiyle onaylaması gerekiyor. Yani kredi kartı numaranız başkaları tarafından biliniyor olsa bile şifreniz sadece sizde olduğundan internet ortamında güvenli alışveriş yapabilirsiniz.

3D Secure nedir?

3D Secure, online alışverişlerin güvenliğini sağlamak amacıyla kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemidir. İnternetten yapılan alışverişlerde, kart sahibine sms ile gelen şifreyle kredi kartı onaylama işlemi olarak da bilinir. Visa kredi kartı için kullanılan uygulamaya “Verified by Visa”, MasterCard için olanına ise “SecureCode” adı verilir. 

CVV2 veya CVC2 nedir?

Kredi kartınızın arka yüzündeki numaranın son 3 rakamı CVV2, CVC2 veyaCID adı verilen bir güvenlik kodudur. Örneğin kartınızın arkasında 0000 1111 2222 3333 444 yazıyorsa CVV2 numarası (Güvenlik Numarası) 444′tür. 

CVV2 veya CVC2 denen güvenlik kodu, kredi kartı sahteciliğinin önüne geçmek için kullanılan yöntem olarak oluşturulmuştur. Genellikle telefon, faks ve internet üzerinden yapılan alışverişlerde kartınızın fiziksel olarak var olup olmadığının kontrolü amacıyla kullanılır. Güvenlik numarası banka tarafından kartın basımı sırasında, kredi kartı numarasının ve son kullanma tarihinin sadece bankanın bildiği bir yöntem şifrelenmesi ile oluşturulur. 

"Ücretsiz Kargo" olarak görünüyor. Teslimat adresinin Kıbrıs olması durumunda ücretsiz kargo geçerli midir?

Ücretsiz kargo seçeneği sadece Türkiye sınırları içerisindeki teslimat adresleri için geçerlidir. 

Birden fazla ürün satın aldığımda, hepsi birlikte gönderilebilir mi?

Elbette, kaç adet sipariş girerseniz girin bize bildirdiğiniz taktirde siparişleriniz birleştirilerek tek pakette gönderilebilir.

Durum tespit tutanağı ne işe yarar?

Durum tespit tutanağı, ürünün teslimatında iade edebilmeniz için kargo görevlisine düzenletmeniz gereken evraktır. Ürününüzde eksik, arıza, kusur veya belirtilenden farklı bir durum olduğunda kargo görevlisine bu belgeyi hazırlatmalısınız. 

Durum tespit tutanağı nedir?

Kargoyu teslim alan kişinin talebi üzerine onun nezaretinde hazırlanan içerik tespit belgesidir.

Evde kimse olmadığı için ürün geri gönderilmiş. Ne yapabilirim?

Teslimat adresi bilgilerinde belirtilen kişi adına bir yakını kimlik tespitiyle kargodan ürünü  teslim alabilir. Kargo görevlileri, eğer teslimat adresinde kimseye ulaşamazsa kapıya bir pusula bırakır. Bu pusula üzerinde size teslimat yapan kargo şubesinin adres ve telefon bilgisi bulunur. Kargo şubesi, ürününüzü  3 gün boyunca bekletir ve bu süre içinde size ulaşamadığı takdirde siparişinizi geri gönderir. Adresinizde bulunmadığınız için kargonuzu teslim alamadığınızda, kargo şubenize pusuladaki bilgilerle ulaşıp ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Böyle durumlarda hızlı bir şekilde kargo firmasıyla irtibata geçtikten sonra tekrar kargo talebinde bulunmanızı öneririz. Ürün iade olup ustuneyok'a ulaştıysa ürünün tekrar kargoya verilmesi için bizimle irtibata geçebilirsiniz. 

Kargo ne zaman elime ulaşır?

Ustuneyok, ürünü kargoya verdikten sonra ortalama 2 iş günü içerisinde kargonuz elinize ulaşır. Resmi ve idari tatiller bu süreye dahil değildir.

Başka biri bana ait olan e-posta adresi ile alışveriş yapabilir mi?

Misafir kullanıcı olarak üye girişi yapılmadan alışveriş yapılabilir. Sipariş takibi için gerekli bilgiler, misafir kullanıcının girdiği e-posta adresine gönderilir. Bu nedenle eğer bir başka kullanıcı sizin e-posta adresiniz ile alışveriş yaptıysa e-posta adresinize gönderilen Sipariş Detayı linki üzerinden iptal işlemi yapabilirsiniz.

Bu siparişi ben vermediysem ne yapacağım?

Farklı bir misafir kullanıcı, sipariş verirken yanlışlıkla size ait olan e-posta adresini girmiş olabilir. Eğer bu sipariş size ait değilse lütfen Müşteri temsilcisiyle irtibata geçin. 

Güvenlik İpuçları

İnternetten güvenle alışveriş yapmak için bu ipuçlarına göz atabilirsiniz. 
- E-posta adresinizin şifresi ile ustuneyok.com üyelik şifrenizin aynı olmamasına dikkat edin. 
- Şifrelerinizi ardışık sayı ve kolay tahmin edilebilecek şekilde belirlemeyin. Şifrenizi diğer kişilerle paylaşmayın. 
- Kişisel olmayan bir bilgisayardan ustuneyok.com hesabınıza giriş yaptığınızda siteden çıkarken mutlaka Üye Çıkışı seçeneğini kullanın. 
- Kablosuz ağ bağlantısı kuruyorsanız modem ayarlarınız üzerinden bağlantınız için bir şifre belirleyin. 
- ustuneyok.com şifre, kart bilgisi gibi bilgileri e-posta yoluyla talep etmez. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde  lütfen Canlı Destek veya Çağrı Merkezi aracılığıyla bize bilgi verin. 
- Anti-virüs, casus yazılım ve güvenlik duvarı gibi yazılımlar kullanarak güvenliğinizi en üst düzeye taşıyın.

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.