Hızlı Filitreleme

 
    • Markalar
    • Stok Durumu
    • Fiyat Aralığı
instagram kampanya

Deodorantlar

Sıkça Sorulan Sorular
Tester Parfüm Nedir?

 

Tester parfümler orjinal parfümlerin numuneleridir parfüm üreticisi firmalar tarafından parfümerilere verilen, müşterilerin parfümü satın almadan önce kokusunu deneyebilecekleri numunelerdir yani Tester Parfüm = Orijinal Parfüm diyebiliriz.

 

Gercek Tester Parfüm Sahtesinden Nasıl Ayırt Edilir?

 

Gerçek tester parfümler orijinal parfüm kutularında değil tester parfümler için özel olarak hazırlanmış tester kutusunda olur ve bu kutular orjinal parfüm kutularına göre daha basit ve sade olurlar.

Tester parfüm kutularının üzerinde tester, testeur, demoware, demonstrasyon testeur, not for sale (satılık değildir) gibi yazılar bulunur. Parfüm markalarına göre kutuların üzerinde yazılan yazılar değişkendir.

Tester parfümlerin şişesi tester olmayan orjinal parfümlerin şişeleri ile aynıdır, şişede bir fark göremezsiniz. Sadece şişe üzerinde veya alt kısmındaki etiketlerinde aynen kutunun üzerindeki gibi tester olduğunu belirten yazılar yazar.

Tester parfüm şişelerinin bir kısmı kapaklı bir kısmı da kapaksız olurlar ve bu durum parfüm markasına göre değişir. 
Bazı parfüm üreticisi firmalar tester parfümlerin şişelerini kapaksız olarak dağıtıyorlar ve bazıları ise kapaklı ama şunu söyleyebiliriz bir parfümün tester ürünü bir yerde kapaklı ise başka bir yerde kapaksız olamaz, bu durumda birinden biri sahtedir.

 

Orjinal tester parfümü nerede bulacağız ve nasıl alacağız?

 

Orjinal tester parfümler parfümerilerde satılamaz çünkü parfümerilere dağıtıcı firmalar tarafından test ettirmeleri için ücretsiz olarak verildiği için bu tester parfümleri satma yetkileri yoktur.

Tester parfümleri bildiğiniz ve güvenilir olduğunu düşündüğünüz ve istediğiniz zaman size kolayca ücret iadesi yapacak yerlerden almayı tercih etmelisiniz. tamda bu noktada ustuneyok.com, son yıllarda dünya parfüm piyasasında kurumsal mağazalarla  ticareti olan sağlam ve güvenilir bir İthalat ve  ihracat firmasıdır .

Hangi Parfümü Seçmeliyim?

Parfüm Seçim Rehberi

 

Teninize hangi kokunun gideceğine ve mevsime göre hangi kokuyu kullanacağınıza bir türlü karar veremiyorsanız işte size güzel bir parfüm rehberi...

 

Kadın parfümleri

 

Çiçek: En büyük koku ailesidir. Taze ve neşeli aromalara sahiptirler. Temel içerikleri çiçek, çiçek yaprakları, yağ ve tohumlarıdır. Bunlara genellikle misk, ağaç, meyve, yeşil bitki notaları ile aldehitler eşlik eder.

 

Meyve: Taze ve hafif kokulardır. Temel notaları bergamot, limon, portakal, mandalina, greyfurt, portakal çiçeğidir. Bunlara genellikle çiçek ve şipre notaları eşlik eder.

 

Şipre: Kuvvetli esansların karışımından oluşurlar, kalıcı ve zengin içeriklidirler. Temel notaları ağaç, meşe yosunu, misk ve patçulidir. Bunlara genellikle çiçek ve meyve notaları eşlik eder.

 

Oryantal: Sıcak ve şehvet uyandırıcı esansların karışımıdır. Temel notaları misk, vanilya, amber, değerli ağaçlardır. Bunlara genellikle egzotik çiçek ve baharat notaları eşlik eder.

 

Erkek parfümleri

 

Aromatik: Dinamik ve hafif kokulardır. Temel notaları adaçayı, biberiye gibi kokulu bitki esanslarıdır. Deniz ve çiçek notaları ile zenginleştirilir.

 

Meyve: Taze ve hafiftirler. Temel notaları bergamot, portakal, limon, mandalinadır. Ağaç ve baharat notalarıyla zenginleştirilir.

 

Ağaç: Sıcak ve keskin kokulardır. Temel notaları sandal ağacı, patçuli, sedir ağacı ve vetiverdir. Baharat, deniz ve aromatik notalarla zenginleştirilir.

 

Oryantal: Ağır ve egzotiktir. Temel notaları baharatlar, ağaç ve vanilyadır.

Sıralama:

Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.